27 marca 2014

FIOŁKOWA POLANA


Stanik ładny i leciutki - z lżejszym miałam do czynienia tylko u Ewy Bień. Przede wszystkim jest bardzo wygodny, w ogóle go nie czuję na sobie. Nawet tak mi dziwnie jak wiatr zawieje, jestem taka otwarta na świat - na lato ideał. Generalnie osobiście bezpieczniej czuję się w sztywniakach, bo tak to jakoś miękko i mało odpornie ;)

Wzorniczo wszystko ze sobą współgra i jest idealnie dobrane pod jeden mleczno fiołkowy kolor wraz z florystycznymi haftami. Ciekawe jest w nim to, że ten miks różnych kwiatuszków nie razi po oczach, a wręcz przeciwnie, ładnie się ze sobą zharmonizował. Miska w dwóch dolnych częściach podszyta jest nierozciągliwą siateczką. Miseczki i ramiączka połączone zostały ciekawą aplikacją, która jest dominująca w całym staniku, przypomina mi tulipana, a nie znowu kokardką - nie mam nic przeciwko nim, ale lubię sobie powydziwiać :) Tutaj też, tak jak w Nessa Debora postaram się podmienić kokardki.

Jedynym poważnym "ale" jest obwód, niestety rozciągliwy. Materiał ten sam z którego zostały uszyte figi. Wzmocniony jest jedynie na odcinku między miską, a boczną fiszbiną nieelastyczną gęstą siateczką tą samą co miseczka, za co plus. Przy tego typu materiałach po początkowym noszeniu przeskakuję na dalsze haftki i tyle mi wystarcza. Trzyma komfortowo i dobrze, nic nie podjeżdża. O jego rozciągliwości świadczy również to, że mieszczę się w figi w rozmiarze 42, zazwyczaj 44 :) W takim obwodzie stanik jest dla mnie niewyczuwalny, co ma swoje dobre i złe strony. Do tych złych zalicza się mniejsza stabilizacja biustu, który nie jest wtedy tak mocno wstrząsoodporny. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby podszycie elastyczną siateczką na całym obwodzie. Ramiączka też przydałyby się mniej rozciągliwe. Ponadto profil z boku dla mnie lekko dziobuje, jestem fanką tych idealnie okrągłych ;)

Generalnie czekam na rozwój tej firmy, bo ma zadatki. Oprócz obwodu, życzyłabym sobie tylko, żeby było bardziej kolorowo, a nie czarno-biało-szaro.


Prezentowany rozmiar to:
- stanik - 75I,
- figi - 42.

Zdjęcia stanika robione przy wymiarach:
- pod biustem 79 cm,
- w biuście 108 cm,
- w biuście mierzone w pozycji pochylonej bez stanika 117 cm.


Po więcej zdjęć zapraszam do galerii.


Created with flickr slideshow.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz